Музикальне піратство процвітає?
Читаючи статті іноземних порталів, про піратство фізичних носіїв (CD/Vinil) ловимо себе на думці, як же ми далеко від західного ринку музики.

У статтях йдеться про те, як виявили підробку на Amazon причому у великих кількостях, як стурбований американський ринок музики ситуацією. В цілому, лейбли стурбовані, артисти стурбовані, піднятий галас, сповіщення громадян. Тепер повернемося в пострадянський простір і запитаємо себе, як багато людей дбає про покупки ліцензійної музики?

Якщо проблема штатів в тому, що покупці не розрізняють підробку від оригіналу. То проблема України в тому. що користувач України навіть і не замислюється про піратство - оскільки воно всюди, що вже говорити про продаж цифрової музики.

Складається відчуття, що наш музичний ринок крутиться навколо музикантів і мізерної частини свідомих громадян... Хоча буває навіть музиканти користуються піратством і скаржаться на те, що їх музику не купують. Як не парадоксально, такі музиканти точно хочуть заробляти в тій сфері в якій не хочуть платити. А все тому, що нас оточують сайти з піратськими фільмами, музикою, іграми, і ми просто звикли користуватись цим безкоштовно.

Для звичайної ж людини думки про ліцензовану музику навіть не з'являються в голові. Що ми отримуємо в результаті?

У підсумку ми отримуємо своєрідний природний відбір в середовищі музикантів. Причому природний відбір проходить не на рівні таланту, а на банальному рівні грошей, витрат і доходу, де перше в більшості випадків перевищує друге. На очах у всього цього,

ми маємо великий поп-ринок, який живе на концертах та руїни нішевої музики, яка зазвичай породжує дійсно видатних самородків. Більшість нішевих музикантів ішачить на голодний шлунок з приголомшливим завзяттям і любов'ю до музики. Через якийсь час вони дістають калькулятор, рахують свій гаманець і задаються питанням - якого х .?

Але ми рухаємося вперед. Взято певний курс і розуміння авторського права, як і ставлення до творчості, як до гідної оплати роботи - поступово приходить в голову нашим людям.

Маленькими, але впевненими кроками ми рухаємося у правильному напрямку.
Не займайтеся піратством. Не купуйте підробки й ви помітите, як культура в нашій країні підлетить до небес.
Made on
Tilda